Stało się! Po długim research'u w końcu udało znaleźć catering dietetyczny, odpowiadający wszystkim Twoim wymaganiom. 5 posiłków dziennie, odpowiednio dobrana kaloryczność, zdrowe jedzenie, za którym stoi obietnica nie tylko czasu oszczędzonego na przygotowywanie posiłków w kuchni, ale przede wszystkim obietnica utraty wagi. Tak- dla większości z nasz dieta pudełkowa to pierwszy krok na drodze do zrzucenia zbędnych kilogramów. Jeśli codziennie martwisz się o to, czy aby nie za bardzo pofolgowałaś/łeś sobie w ostatnich miesiącach podczas przygotowywania posiłków i teraz Twoje ciało potrzebuje tylko delikatnego „kopa” na drodze do zrzucenia zbędnych kilogramów – dieta pudełkowa jest właśnie dla ciebie. Czy warto więc poświęcić swoją uwagę oraz pieniądze na dietę pudełkową?

Dieta pudełkowa – Twój sprzymierzeniec na drodze do pięknej sylwetki

Prawdą jest, że mało osób ma wystarczającą wiedzę oraz czas na to, aby przygotowywać zdrowe, zbilansowane posiłki, w których składniki są tak dobrane, że samo patrzenie na nie odejmuje nam zbędne kilogramy ;). Jeśli chcemy się zdrowo odżywiać, należy poświęcić czas na odpowiednie rozplanowanie posiłków, zrobienie zakupów, obliczenie kaloryczności dań itp. Dieta pudełkowa zdejmuje z nas ciężar tych obowiązków: nie musimy martwić się ani o kaloryczność posiłków (wybieramy ją jako jedną z kilku proponowanych opcji), ani o swój cenny czas spędzony wśród sklepowych półek na poszukiwanie czegoś” zdrowego” i odchudzającego do zjedzenia, ani o naszą motywację do zrzucenia zbędnych kilogramów – jeśli zamawiamy catering dietetyczny na dłuższy okres, to najpewniej jesteśmy zmotywowani do tego, aby był to krok na drodze do zdrowo wyglądającej sylwetki. Dieta pudełkowa jako motywator ? Tak! Jeśli dobierzemy posiłki rozważnie i z głową.

Dieta pudełkowa – zalety

Ilość cateringów dietetycznych oferujących „pudełka odchudzające” jest ogromna. Diety pudełkowe są współcześnie niezwykle lukratywnym biznesem, z wielu względów. Po pierwsze, duża liczba osób po prostu nie ma czasu na gotowanie, ich tryb życia nie pozwala na przygotowywanie zdrowych potraw. Inną grupę stanowią osoby, które nie lubią/nie potrafią gotować. W takim przypadku dieta pudełkowa to gwarancja dostarczenia organizmowi niezbędnych kalorii w formie smacznych, różnorodnych posiłków dostarczanych codziennie pod wskazany adres. Dla wielu z nas dieta pudełkowa to jedyny sposób do zapoznania się oraz zaakceptowanie nowego jadłospisu ze względu na przebyte choroby czy konieczność przejścia na dietę specjalistyczną. Dlatego też większość cateringów ma w swojej ofercie pudełka dla alergików, bezglutenowców itp. Nie można zapominać o osobach, które mieszkają samotnie, przez choroby nie mogą zadbać o to, aby ich dieta była różnorodna, smaczna i zdrowa – pozwalająca na szybki powrót do zdrowia. Jeśli weźmiemy pod uwagę, ile żywności marnujemy, to catering dietetyczny przeciwdziała marnowaniu żywności.

Odrębną grupę, stanowią klienci traktujący catering dietetyczny jako medium na drodze do osiągnięcia celu. Są to np. sportowcy, bywalcy siłowni oraz oczywiście osoby odchudzające się, które za sprawą odpowiednio zbilansowanych posiłków oraz ćwiczeń, chcą zrzucić zbędne kilogramy. To właśnie dla nich, wykształceni dietetycy przygotowują posiłki, których składniki pokryją zapotrzebowania organizmu. Jadłospis, mimo to, że dietetyczny musi zapewniać odpowiednią ilość białka, tłuszczu, witamin, mikro i makro elementów – dopiero tak zbilansowana dieta pozwoli na utratę masy ciała.

Catering dietetyczny – ile można schudnąć

Czy korzystanie z cateringu dietetycznego to prosta droga do chudnięcia? I tak. I nie. Jeśli chcemy schudnąć, musimy wiedzieć, jaka jest nasze całkowite zapotrzebowanie na energię (CPM- całkowita przemiana materii). Nawet najlepsza dieta pudełkowa nie obniży naszej masy ciała, jeśli kaloryczność posiłków będzie większa od tego współczynnika. Dobrze jest zacząć od poznania swojego CPM. Pomoże w tym nam albo jeden z dostępnych w internecie kalkulatorów. Niestety, są one mało dokładne. Lepszą decyzją będzie konsultacja z dietetykiem. Może być to osoba polecona bądź…pracująca dla cateringu dietetycznego. Coraz częściej firmy oferujące dietę pudełkową oferują darmowe konsultacje z dietetykami, którzy pomogą w procesie odchudzania. Dzięki temu dostosujesz ją do swoich potrzeb żywieniowych, wieku, wzrostu, wagi, stanu zdrowia, aktywności fizycznej, do ilości wypijanych przez ciebie płynów, chorób, branych leków – tak, aby kalorie zawarte w diecie pudełkowej nie przekraczały CPM. Biorąc to pod uwagę, ile więc można schudnąć, korzystając z diety pudełkowej ? – Efekty diety zobaczymy już po miesiącu stosowania diety pudełkowej – jest to średnio 4-6 kg utraty wagi ciała. Takich efektów można spodziewać się po zdrowej, odpowiednio dobranej diecie. Nawyki nabyte podczas tego okresu (różnorodny jadłospis, jedzenie o stałych porach oraz odpowiednie godziny przyjmowania posiłków, dania dostarczające dokładnie tyle kalorii ile potrzebujemy) bez wątpienia będą doskonałą podstawą do zmiany stylu życia. Warto więc dać szansę diecie pudełkowej, pomoże ona nam schudnąć, dając początek dużym zmianom w Twoim dotychczasowym życiu.